SEOBIT - STRONY INTERNETOWE RADOM

STRONY INTERNETOWE RADOM

WordPress OnePage

Strony internetowe Radom | Sklepy www | Pozycjonowanie SEO

logo sebit_pl

WordPress OnePage

Szablon jednokolumnowy, to najgorsza rzecz jaką możesz zrobić swojemu blogowi

Powiedzmy sobie szczerze. Z punktu widzenia SEO, wszelkiej maści szablony jednokolumnowe (ang. „one column theme” czy też „single column theme”) to największe zło jakie możesz zrobić swojemu blogowi i stronie. Za tym przemawiają niestety liczby. A właściwie ich brak, bo taki szablon nie jest przyjazny Google.

Szablony o których mowa są ładne.
Przez to, że jest tylko jedna kolumna z treścią są bardzo minimalistyczne. A lubię minimalistyczne strony.
Zazwyczaj prezentacja treści na takich szablonach jest na bardzo wysokim poziomie. A co z tym się wiąże – bardzo dobrze czyta się content. Użytkownik jest skupiony tylko na prezentowanej treści.
Idealnie nadają się na wpisy typu long-form.

I to by było na tyle jeśli chodzi o jego zalety. Dodam tylko, że panuje na nie jakaś moda. Większość z Was nawet nie zdaje sobie sprawy, że podążając za tym konkretnym trendem strzelacie sobie w stopę. A jeżeli na takim szablonie opieracie swojego nowego bloga czy stronę, to na dzień dobry popełniacie samobójstwo.
To gdzie leży problem?

Odpowiedź jest prosta. W samej konstrukcji. Przez to, że jest tylko jedna kolumna, z punktu widzenia pozycjonowania, nie skorzystasz z największego potencjału swojego serwisu – linkowania wewnętrznego. I tak naprawdę o to się rozchodzi. W takim szablonie nie będzie miejsca na:

Najnowsze, popularne czy najczęściej komentowane wpisy.
Ostatnie komentarze.
Popularne tagi, listę kategorii i tagów.
I inne widgety.

Czyli tyle ile masz wpisów na stronie, to tyle tracisz miejsc na linki za darmo. W niektórych przypadkach, tych linków nie trzeba wiele by zdobyć wysokie pozycje i generować dobry ruch z wyszukiwarki. Dlatego, jeżeli zamierzasz stworzyć coś od zera, radzę porządnie się zastanowić nad rodzajem szablonu jaki chcesz użyć. Wygląd to nie wszystko.

Na tym blogu jakiś czas temu szablon jednokolumnowy. Był prosty, minimalistyczny. Przez złe linkowanie wewnętrzne powoli traciłem ruch z Google. Teraz mam inny i powoli odrabiam straty.
Ale ja chcę taki szablon. Co teraz? Jak żyć?

Może być też tak, że kwestia pozycjonowania nie jest dla Ciebie ważna. Chcesz mieć ładny i przejrzysty blog. Nikogo nie zamierzam zmuszać do używania innych szablonów. Jeżeli jednak chcesz mieć single-column theme, to aby zrekompensować sobie brać wyżej wymienionych elementów musisz pamiętać o:

Linkowaniu wewnętrznym – w każdym wpisie muszą znajdować się linki do innych artykułów.
Pod każdym wpisem powinny znajdować się linki do powiązanych tematycznie wpisów.
W stopce czy też na stronie głównej, powinny znajdować się polecane wpisy – posty które chcemy najbardziej promować.

 

WordPress OnePage

Udostępnij ten post w mediach!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
WordPress OnePage

INNE ARTYKUŁY

Strony internetowe plus SEO w Radomiu
Artykuły
SEOBIT

Strony internetowe plus SEO w Radomiu

Strony internetowe plus SEO w Radomiu Strony internetowe plus SEO w Radomiu – Co warto wiedzieć Internet przedstawia się jako

Tworzenie indywidualnych stron internetowych w Radomiu
Artykuły
SEOBIT

Tworzenie indywidualnych stron internetowych w Radomiu

Tworzenie indywidualnych stron internetowych w Radomiu Indywidualne strony internetowe są obecnie niezbędnym narzędziem marketingowym. Można powiedzieć, że prowadzenie własnego biznesu

Hunter man is walking with the shotgun on his shoulder

Kalibry amunicji

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE NAJBARDZIEJ POPULARNYCH KALIBRÓWAMUNICJI CENTRALNEGO ZAPŁONU DO BRONI DŁUGIEJ Amunicja centralnego zapłonudo

Czytaj więcej »
dispacher_icon.png
Wypełnij formularz zapytania a w ciągu kilku godzin otrzymasz wycenę strony www.
Strony
Wpisy