...

STRONY INTERNETOWE RADOM

wordpress edytor tekstowy

Strony internetowe Radom | Sklepy www | Pozycjonowanie SEO

logo sebit_pl

wordpress edytor tekstowy

Edytor wizualny to jeden z najważniejszych elementów WordPressa – korzysta z niego praktycznie każdy użytkownik tego CMSa. To dzięki niemu możemy w łatwy i przyjazny sposób formatować nasze wpisy.

Edytor wizualny kryje wiele ciekawych funkcji, o których nie wszyscy użytkownicy wiedzą, a które mogą usprawnić naszą codzienną pracę z WordPressem.

Markdown to zestaw specjalnych znaczników, które w założeniu mają przyśpieszać i ułatwiać podstawowe formatowanie tekstu. Jeszcze nie tak dawno, aby móc korzystać z nich w WordPressie, trzeba było zainstalować specjalną wtyczkę. Jednak w wersji 4.3 pojawiły się podstawowe znaczniki Markdown, a z każdą kolejną wersją ich obsługa jest udoskonalana. Wprawdzie do wsparcia dla pełnego zestawu znaczników wciąż jeszcze daleko, ale już te, z których w tej chwili możemy korzystać w edytorze wizualnym, sporo ułatwiają (zakładając, że chce nam się nauczyć z nich korzystać).

W tej chwili WordPress obsługuje listy uporządkowane (1. lub 1)) i nieuporządkowane (* lub -), blok z cytatem (>) oraz nagłówki od 2 do 6 (##, ###, ####, ##### i ######). W wersji 4.5 do tego zestawu zostaną dodane znaczniki inline, czyli działające wewnątrz tekstu, a nie tylko w nowych liniach.
Nowy akapit a nowa linia

Gdy naciśniemy klawisz Enter, edytor automatycznie utworzy nowy akapit. Czasem jednak nie chcemy tworzyć nowego akapitu, a jedynie rozpocząć pisanie od nowej linii (na przykład po to, aby pomiędzy tymi liniami nie było tak dużego odstępu, jak pomiędzy akapitami). W takim przypadku zamiast klawisza Enter naciskamy kombinację Shift + Enter.
Tryb pisania bez rozpraszania

Distraction free modePo prawej stronie paska narzędzi edytora wizualnego znajduje się często niedostrzegana ikonka. Jej kliknięcie włącza tryb pisania bez rozpraszania (distraction-free writing mode), w którym z ekranu edycji wpisu znikają wszystkie elementy, które nie są niezbędne do pisania.
Osadzanie treści z zewnętrznych serwisów

Dzięki magicznej funkcji oEmbed w naszych wpisach możemy w łatwy sposób osadzać treści z zewnętrznych serwisów. Aby to zrobić wystarczy po prostu wkleić adres URL strony, z której treść chcemy umieścić w naszym wpisie (np. filmu w serwisie YouTube).

Oczywiście działa to tylko dla obsługiwanych przez WordPressa stron, których lista jest na szczęście bardzo długa.
Wstawianie znaków specjalnych

Niepozorna ikonka ze znakiem Ω otwiera okienko, za pomocą którego możemy do treści wpisu wstawić jeden z dostępnych znaków specjalnych.

wordpress edytor tekstowy

Udostępnij ten post w mediach!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
wordpress edytor tekstowy

INNE ARTYKUŁY

Strony internetowe Zwoleń firma SEOBIT
Artykuły
SEOBIT

Strony internetowe Zwoleń firma SEOBIT

Strony internetowe Zwoleń firma SEOBIT Firma SEOBIT z Zwolenia jest szeroko znana za swoje usługi profesjonalnego tworzenia stron internetowych. Od

strona internetowa seobit.pl
Artykuły
SEOBIT

Strona internetowa Radom Zwoleń Warszawa

Radom Zwoleń to jedno z najważniejszych miejsc w województwie mazowieckim i jest kojarzone z wyjątkową historią oraz wyjątkowymi atrakcjami. Strona

Dlaczego warto skorzystać z usług SEOBIT RADOM
Artykuły
SEOBIT

Dlaczego warto skorzystać z usług SEOBIT RADOM

Dlaczego warto skorzystać z usług SEOBIT RADOM SEOBIT RADOM to agencja marketingowa specjalizująca się w pozycjonowaniu stron internetowych. Jest to

Tanie strony internetowe w Radomiu z Seobit
Artykuły
SEOBIT

Tanie strony internetowe w Radomiu z Seobit

Tanie strony internetowe w Radomiu z Seobit Posiadanie strony internetowej stało się niezbędnym elementem biznesu w dzisiejszych czasach. Wielu przedsiębiorców

Hunter man is walking with the shotgun on his shoulder
Artykuły
SEOBIT

Kalibry amunicji

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE NAJBARDZIEJ POPULARNYCH KALIBRÓWAMUNICJI CENTRALNEGO ZAPŁONU DO BRONI DŁUGIEJ Amunicja centralnego zapłonudo broni długiej Nominalny kaliberw [mm] Długość

dispacher_icon.png
Wypełnij formularz zapytania a w ciągu kilku godzin otrzymasz wycenę strony www.
Wpisy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.