SEOBIT - STRONY INTERNETOWE RADOM | Pozycjonowanie SEO | SKLEPY WWW

STRONY INTERNETOWE RADOM

5 kroków do zdanej sesji 

Strony internetowe Radom | sklepy www | SEO pozycjonowanie

5 kroków do zdanej sesji 

5 kroków do zdalnej sesji

Brak notatek, zła organizacja, niewielka ilość snu, nieprawidłowe odżywianie i stres to prawdopodobnie główne czynniki mające wpływ na zdanie sesji. Co, jeśli nie do końca tak jest? 

Sesja to czas, który budzi niepokój u wielu studentów. Perspektywa wielu nieprzespanych nocy, “w imię zdanej sesji”, nie jest obiecująca. Pełna głowa obaw czy na pewno nasz mózg jest w stanie zapamiętać wszystkie ważne zagadnienia tym bardziej. To nie będzie typowy poradnik zachęcający do lepszej organizacji i nauki już od pierwszych zajęć.  

Wielu z nas, już od października słyszy o nadchodzącej “sesji”. Słowo wybrzmiewające niczym legendarny potwór Loch Ness. Najpierw staramy się trzymać jak najdalej od “tego jeziora, gdzie może być potwór”, a potem żałujemy zmarnowanego czasu, który mogliśmy poświęcić na systematyczne powtarzanie materiału. Jednak teoria teorią, a praktyka praktyką. Nikt przecież nie myśli o czymś co wydarzy się dopiero za kilka miesięcy. Zwłaszcza o zdanej sesji.. 

Dostosuj swój plan do opisanych warunków 

Jeśli do sesji pozostał zaledwie miesiąc musisz zaakceptować, że nie masz wpływu na czas. Nie przeniesiesz się do przyszłości niczym Marty Mcfly z tego amerykańskiego filmu. Manipulacja czasem jest niemożliwa, ale zdanie sesji już tak. Stworzenie planu nauki na kolejne dni będzie kluczowe. Pogódź się z tym, że nauczenie się wszystkiego na każdy przedmiot będzie zbyt czasochłonne. Dlatego wybierz tylko najważniejsze zagadnienia z danego przedmiotu! To jest ten, moment, aby przypomnieć sobie, któremu zagadnieniu poświęcono więcej uwagi podczas wykładu.  

Zasada 3xn czyli notatki, notatki, notatki 

Jednak sam plan nie wystarczy. Musimy mieć najpierw z czego się uczyć. Sprawa wydaje się znacznie prosta, jeśli włożyliśmy choć minimalny wysiłek we wcześniejsze przygotowania robiąc notatki. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy ich nie mamy. Wtedy możemy je pożyczyć od kogoś innego. Warto wtedy pamiętać, aby w przyszłości też temu komuś oddać przysługę. Ta osoba przecież pewnie włożyła dużo wysiłku w ich przygotowanie. 

Sytuacja zaczyna się pogarszać, gdy nie mamy od kogo pozyskać notatek. W takim momencie ważne jest zajrzenie do syllabusa przedmiotu. Istnieje też wiele stron internetowych poświęconych zagadnieniom, które mogą pojawić się na Twoim egzaminie. Być może nie będą one omówione aż tak szczegółowo, ale będziesz chociaż wiedział o czym mowa.  

Hobby, czyli najlepszy lek na sytuacje stresowe 

Nauka jest bardzo ważną dziedziną naszego życia. Nie tylko dlatego, że dzięki niej możemy zdobywać lepsze kompetecje i wykształcenie. Ucząc się rozwijamy nasz mózg. Natomiast nadmiar informacji wcale nie działa na niego dobrze. 

Pomimo, że ten artykuł jest napisany w prześmiewczej formie, mamy świadomość jak poważna może być sytuacja naszego czytelnika. Ograniczona ilość czasu na dane zadanie, może powodować frustrację i działać niekorzystnie na zdrowie psychiczne.  

Dlatego warto podczas nauki zrobić sobie chociaż chwilę przerwy. Nie chodzi nam tutaj o spacer, wypicie kawy czy zabawę z psem. Chociaż to ostatnie może nie być najgorszym pomysłem… 

Natomiast nasze hobby może się okazać najlepszym lekiem na sytuacje stresowe czekające na nas podczas zdawania sesji. Dlatego jeśli mówisz, że idziesz się uczyć, a w rzeczywistości kończysz śpiewając “Nothing Else Matters” lub tańczysz do “Happy” Pharrell’a Williamsa to nadal nic się nie dzieje! Czasem chwila przerwy również jest potrzebna. Kto powiedział, że nauka do sesji to monotonne powtarzanie materiału? 

5 kroków do zdanej sesji 

Udostępnij ten post w mediach!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
5 kroków do zdanej sesji 
dispacher_icon.png
Wypełnij formularz zapytania a w ciągu kilku godzin otrzymasz wycenę strony www.
Strony
Wpisy