26-634 Gózd, Polska
EnglishGermanPolishRussian
EnglishGermanPolishRussian

dlaczego wordpress

2 stycznia 2017

Blog

Na początku swojej kariery ebiznesowej postawiłem stronę na prywatnym CMSie. Po roku ciągłego dopracowywania cmsa okazało się, że mój informatyk  zmienił branżę i zostałem z niedokończonym projektem.

Od tej pory minęło trochę czasu ale teraz wiem, że nigdy więcej żadnych prywatnych, zamkniętych cmsów. Biznes nie może być zależny od jednego programisty lub jednej agencji.

Myk polega na tym, że jeśli Twoja strona opiera się o opensource-owy soft (WordPress, Joomla, Durpal) to  jest porządna dokumentacja i ciągła aktualizacja. Do tego każdy dobry programista z dowolnego miejsca na ziemi może łatwo rozwijać rozpoczęty przez kogoś innego projekt bo wszystko opiera się na spójnym koncepcie (np. WordPress Codex).

Przy aktualnym rozwoju WordPressa stawianie systemu na dedykowanym sofcie jest 10-krotnie droższe niż na wtyczkach tylko trzeba dobrze planować, szukać i testować.

Również nawet w przypadku, gdy dana firma budująca sklep na dedykowanym CMS nadal istnieje, to okazuje się, że na późniejszym etapie za każdą zmianę na stronie taka firma żąda bardzo dużych kwot. Klient nie ma za bardzo wyboru w takiej sytuacji, bo zastosowany CMS jest dobrze znany tylko firmie, która go zbudowała.

Dodaj komentarz

Wypełnij brief strony WWW a w ciągu 24h otrzymasz darmową wycenę!
Administratorem danych osobowych jest SEOBIT Waldemar Kaźmierczak NIP:712-107-27-46 Dane przetwarzane są na podstawie art. 6 ust.1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 kwietnia 2016r., dalej RODO w celu wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. Administrator nie udostępnia danych ani nie przekazuje danych do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Administrator udostępnia lub powierza dane podmiotom zewnętrznym w celu realizacji przedmiotu umowy.